Kategoriler

Sosyal medyada markanızı nasıl uçurabilirsiniz
Sosyal medyada markanızı nasıl uçurabilirsiniz
Günümüzde sosyal medya servisleri, markaların en çok tercih ettiği reklam kanalı olma yolunda daha da fazla ilerliyor.
Bir markanız var. Sosyal medyada da var olmak istiyorsunuz. Peki markanızı daha iyi duyurabilmek için ne yapmalısınız ? Ya da ne yaparsanız marka kimliğinize hizmet eder? Yapmanız gereken yalnızca birkaç ipucunu takip etmek;

HEDEF BELİRLEYİN


Eğer bir hedefiniz yoksa, en iyisi olduğunuz yerde kalmak. Hedef belirlemek yapacağınız ilk iş olmalı. Kimse sesleneceksiniz? Ne paylaşacaksınız? Sosyal medyada var olmanızın amacı ne? Hedefinizi belirlemek için kendinize bu soruları sormayı ihmal etmeyin.

KAÇMAYIN


Deneyip başaramayacağınız zamanlar olacak. Ama denemeden asla bilemezsiniz değil mi ? Deneye deneye size en uygun yolu bulacaksınız. Hata yapmaktan korkmayın.

BİRİKTİRİN


Sosyal medyanın çok çabuk tüketilen bir mecra olduğunu unutmayın. İçerik biriktirin, bunun için çok çalışın. Unutmayın, göz hareketinden bile hızlı olmalısınız bazen. İnsanların başını döndürün.

EKSİKSİZ OLUN


İnsanların size arayabileceği her noktada olmaya çalışın. Her detayı düşünün, hiçbir açığınız olmasın. Hatta Facebook'taki kapak fotoğrafınız bile mükemmel olsun. Dilbilgisi kullanımınız, paylaştığınız içerikler, Tweet'leriniz, verdiğiniz linkler, insanlarla diyaloglarınız...Kısacası hiçbir yerde eksiğiniz olmasın.

KONUŞMADAN ÖNCE DİNLEYİN


İşte bu kısım çok önemli. İletişim, çift taraflı olduğu zaman sağlıklıdır. Kitlenizin, size önerilerini, şikayetlerini ve paylaşımlarını dinlemek, sizi uzun vadede daha sağlam yapılandıracaktır. Bu nedenle soru sorun veya paylaşımlarınıza gelen tepkileri mutlaka gözden geçirin.

ÖZEL HİSSETTİRİN


Akılda kalıcı olabilmek için küçük jestlere ihtiyacınız var. Tıpkı eve giderken sevdiğiniz birine çiçek almak gibi düşünün bunu. Kitlenizin onları özel hissettirmenize ihtiyacı var. Mutlaka küçük jestler yapın. Ve bu jestleri ne kadar gerçek hayata yansıtırsanız o kadar iyi!

YARATICI OLMAYI DENEYİN


Sizin markanız, sizin ürününüz, sizin kitleniz, sizin sayfalarınız... Her şey tamamiyle size ait! O zaman başkalarını izlemeye biraz ara verip, kendinize dönmelisiniz. Twitter'da bir konu başlığı yaratın, Blog'unuzda şaşırtıcı bir yazı yazın vs.

DİLİNİZ SAMİMİ OLSUN


Sosyal medya çoğu kişinin saatlerce vaktini geçirdiği bir yer. Dolayısıyla hangi sektörden olursanız olun, yazı diliniz çok resmi olmamalı. Samimi ilişkiler kurabilmek adına, tavrınızı yumuşatın.

KLAS GÖRÜNÜN


Kullandığınız görsel, paylaştığınız video, yazdığınız yazı, yazım diliniz hepsi belli bir kalite standartında olmalı. Acemi ve özensiz görünmemeye özen gösterin.

ANALİZ EDİN


Başta koyduğunuz hedefleri doğrulamak ve onları unutmamak adına geri dönüşlerinizi mutlaka analiz edin. Sayfalarınızı analiz etmek size hem eksiklerinizi gösterecektir, hem de bazı yeni şeyleri fark etmenizi sağlayacaktır.
Silikon Vadisicomments powered by Disqus
Diğer Haberler
Jquey Takvim uyglaması güncelleme

Takvim uygulamamızın 1.4 sürümünü yayınladık. yeni gelen özellikler ve güncellemeler yapıldı.

26/06/2014 00:23
Devamı
Twitter'dan yeni uygulama

Twitter'da takip ettiğiniz her kişinin sosyal medyada neler paylaştığını ya da Twitter'da gün içinde sürekli değişen gündemi takip etmek için ne kadar zamana ihtiyacınız olduğunu hesaplayan bir uygulama geliştirildi.

19/02/2013 12:08
Devamı

Twitter kullanıcıları çok yakında 140 karakterlik paylaşımların yanısıra mesajlarını videolarla renklendirebilecek.

24/01/2013 13:33
Devamı
İnternet kimliğimizi yeniden biçimlendiriyor

İngiliz hükümetinin bilim başdanışmanı Prof. Sir John Beddington, internet kullanımındaki artışa paralel olarak geleneksel kimlik görüşlerinin anlamını yitirdiğini ve sosyal ilişkilerin azaldığını açıkladı.

22/01/2013 13:02
Devamı
Megaupload'ın yenisi geldi

Telif hakkı ödemediği için kapatılan dosya paylaşım sitesi Megaupload'un kurucusunun yeni dosya paylaşım sitesi yayına girdi.

21/01/2013 00:53
Devamı
İşbaşında kedi videoları izleyerek zengin oldu

İş dünyasında bazı çalışanlar var ki, işlerini binlerce kilometre ötedeki şirketlere yaptırıyor, mesai saatlerinde ise kedi videoları izliyor.

19/01/2013 23:29
Devamı
İnternette şifre dönemi sona eriyor

Google Güvenlik Bölümü Başkan Yardımcısı Eric Grosse ve mühendisi Mayank Upadhyay'ın kaleme beraber kaleme aldıkları bir makalede "Sektördeki birçok kişi gibi artık parolaların internette yeterli güvenliğisağlamadığını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

19/01/2013 23:25
Devamı
Megauploud'un kurucusundan yeni site geliyor

Kim Dotcom ismiyle de bilinen Kim Schmitz, yeni kurduğu mega.

19/01/2013 22:59
Devamı
Bu araştırma twitter'ın zayıflattığını ortaya koydu

Güney Carolina Eyalet Üniversitesi öyle bir araştırma yaptı ki "Artık bilgisayar başından kalk, şişmanlıyorsun!" diyen annenize karşı bile haklı çıkabilirsiniz çünkü bu araştırma twitter'ın zayıflattığını ortaya koydu.

19/01/2013 22:49
Devamı
Zuckerberg’e mesaj göndermek 100 dolar

Teknoloji sitesi Mashable, Facebook'ta Mark Zuckerberg'i takip etmeyip sitenin kurucusuna özel mesaj göndermek isteyenlerden 100 dolar aldığını ortaya çıkardı.

15/01/2013 12:23
Devamı
Java kullananlar dikkat

KÖTÜYE KULLANILMAYA BAŞLANMIŞ Java'nın son sürümünde İç Güvenlik Bakanlığı'nın CERT bölümü tarafından keşfedilen sıfırıncı gün açığı, hacker'lar tarafından kötüye kullanılmaya başlanmış durumda.

14/01/2013 23:04
Devamı
11 milyarlık Twitter halka arz ediliyor

Facebook'un çok eleştirilen halka arzının ardından gözler sosyal paylaşımın bir başka devi Twitter'a çevrilmişti.

06/01/2013 21:15
Devamı
170 milyar tweet arşivlenecek

ABD Kongre Kütüphanesi, dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Twitter'da her gün atılan yüz milyonlarca tweet'i sürekli olarak depolayacağını açıkladı.

06/01/2013 17:32
Devamı
Sanal alemde sahte sertifika alarmı

İnternet devi Google yaptığı açıklamada, TurkTrust tarafından EGO Genel Müdürlüğü (www.

06/01/2013 01:58
Devamı
E-postanızın spam olmaması için 7 etkili ipucu

Araştırmalara göre, Türkiye uzun yıllardır en çok spam e-posta gönderen ülkeler sıralamasında ilk 10'da yer alıyor.

03/01/2013 21:22
Devamı